Vas Alf Wallander påfåglar
2012-11-25
159365
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, Alf Wallander, Rörstrand, 1900-talets början, jugend, flintgods, dekor av påfåglar i grönt, blått och gult, signerad DESSIN ALF WALLANDER Rörstrand, höjd 26 cm
Invändigt med missfärgning