Hink i koppar Skultuna 18/1900-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

800 SEK

CHAMPAGNEKYLARE, koppar, stämplad Skultuna under krona 1611 (märkning mellan ca 1880-1920), med hänklar av lejonmaskaroner, höjd 28 cm, diameter 29 cm

Botten med gåvo inskription "Tillhör Göteborgs Köpmannaförbundet gåva av Valerius Hansson", botten med äldre lödningar

158970

2012-11-23