Birger Birger Ericson oljemålning
2012-11-20
157682
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BIRGER, Birger Ericson (1904-1994): "Torsten Bergmark på barrkaden", signerad och daterad Birger, olja på pannå, 182,5x122 cm
Färgbortfall, slitage