Ljuskrona 1800-talets andra hälft
2012-11-14
157560
| Klubbat belopp | 7 600 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, med 5 ljusarmar, behängd med olikslipade prismor, höjd 110 cm, ytterliggare 5 ljusarmar och lösa prismor medföljer
PROVENIENS: Heby Säteri, Södermanland