Gerell oljemålning
2012-11-18
157325
| Klubbat belopp | 8 400 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
GERELL, Greta (1898-1982): Den vita kakelugnen, signerad och daterad Gerell - 65, olja på pannå, 64x49 cm,
PROVENIENS: Pianisten Jan Eyron