Greta Gerell oljemålning
2012-11-18
157189
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
GERELL, Greta (1898-1982): "Tvätterskor i Madeira", signerad och daterad Gerell -64, olja på pannå, 39x31 cm,
PROVENIENS: Färg och Form, utställningskatalog 683, nr 20, 1984,
Pianisten Jan Eyron
smärre kantskador