Greta Gerell oljemålning
2012-11-18
157161
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
GERELL, Greta (1898-1982): Stilleben med flaska och citron, signerad och daterad Gerell - 79, olja på duk, 44,5x36,5 cm,
PROVENIENS: Pianisten Jan Eyron