Greta Gerell blandteknik
2012-11-18
157112
| Klubbat belopp | 8 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
GERELL, Greta (1898-1982): Stilleben med snäcka, kanna och tallrik, signerad Gerell, blandteknik på pappannå, 29,5x37,5 cm,
PROVENIENS: Pianisten Jan Eyron
krackeleringar