Greta Gerell oljemålning
2012-11-18
157031
| Klubbat belopp | 5 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
GERELL, Greta (1898-1982): Fasader och trappa, signerad och daterad Gerell -53, olja på duk, 66x54 cm,
PROVENIENS: Pianisten Jan Eyron