Lime-pot Vietnam
2012-11-10
156677
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LIME-POT, för betelnötter, glaserat lergods, Vietnam, troligen 1300-tal, höjd 11 cm
PROVENIENS: Bengt Nyréns samling
Sprickbildningar