Ferdinand Boberg
2012-11-08
156263
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BOBERG, Ferdinand (1860-1946), 2 st: Masugnskransen vid Gonäs, Hyttan vid Engelsberg, signerade och daterade 1915-40, blandteknik, 20x16 resp 17x20 cm