Flintlåspistol
2012-11-08
154674
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 18 000 SEK |
FLINTLÅSPISTOL, 1700-talets mitt, signerad Caspar Hillig, signerad pipa med spång och förgylld dekor, graverat låsbleck i mässing, helstock med hornnäsa och förgyllda mässingsbeslag, längd 52,5 cm
Senare laddstock