Endre Nemes kol
2012-10-26
153798
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
NEMES, Endre (1909-1985): Skrämd, signerad Endre Nemes, utförd 1958, kol på papper, 22x28 cm
PROVENIENS: Tore Anderssons samling, Stockholm
UTSTÄLLD: Riksutställningar, utställnig 113, katalognr 45
Hanteringsveck, papperskador