Karin Frostenson tusch
2012-10-28
153786
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FROSTENSON, Karin (född 1946): "Dom ser dig ...", monogramsignerad KF, tusch på papper uppklistrad på papp, 43x50 cm,
PROVENIENS: Lars Hillersbergs familj.
UTSTÄLLD: Göteborgs Konsmuseum "Hjärtat sitter till vänster", 1998.