Skål Kina
2012-10-18
153136
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, dekor i underglasyr blått, enligt uppgift från förolyckade skeppet Götheborg 1745, höjd 7, diameter 15 cm
Skador, sprickor, lagningar, en del saknas