Einar Forseth blandteknik
2012-10-18
150975
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FORSETH, Einar (1892-1982): Skiss: Altarmålning - Tranemo kyrka, signerad och daterad E.Forseth 1937, blandteknik på papper uppklistrad på kartong, 78x85 cm,
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"