Silverstop

Silverstop
Silverstop
Silverstop
Silverstop
Silverstop
Silverstop

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

STOP, med lock, silver och förgyllt silver samt med emlajerad lagerkrans, barockstil, Sam Pettersson, Norrköping 1908, Inskription för Frimurarlogen Nordiska Cirkeln, höjd 20 cm, vikt ca 515 g
Proveniens: Diplomaten och affärsmannen, Raoul Wallenberg

150702

2012-10-05