Ringar i 18 resp 23 k guld
2012-10-07
150699
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 23 k guld, odlad pärla, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 6,7 g, RING, 18 k guld, blå sten, 1960-tal, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 2,8 g
Pärla med repor och ring omarbetad från en vigselring