Olle Hjortzberg oljemålning
2012-09-29
149775
| Klubbat belopp | 8 200 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
HJORTZBERG, Olle (1872-1959): Stilleben med gul ros, signerad och daterad Olle Hjortzberg -45, olja på pannå, 39,5x31 cm
Proveniens: Fritzes konsthandel, Stockholm