Shamshir
2012-09-27
149385
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SHAMSHIR, turkisk, 18/1900-tal, klinga med blodrännor, fäste i horn, läderklädd balja med två silverbeslag samt doppsko i stål med förgylld dekor, längd 95 cm
Spetsen bruten, baljbeslag utbytta