Flintlåspistol
2012-09-27
148888
| Klubbat belopp | 5 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
FLINTLÅSPISTOL, brittisk, 1810-tal, pipa med kontrollstämplar, låset märkt Tower och GR under krona, laddstock i hank, längd 39 cm
Borrat hål i kolven