Ring i 18 k guld med rosenstenar och smaragd
2012-09-23
148606
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
RING, 18 k guld och silver, rosenstenar och smaragd, ringskena 1800-tal, ovandel troligen 1700-talets slut, ringstorlek ca 17 mm (ursprungligen en knapp)
Skador, foliering missfärgad