Mask, Chokwe

Mask, Chokwe
Mask, Chokwe
Mask, Chokwe
Mask, Chokwe

Klubbat för:

6 000 SEK

3 000 SEK

MASK, Chokwe, Angola, målat trä och växtfibrer, höjd 32 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Lagningar

147941

2012-09-27