Mask Salampasu

Mask Salampasu
Mask Salampasu
Mask Salampasu
Mask Salampasu

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MASK, Salampasu, DR Kongo, patinerat trä med applikationer i textil och fjädrar, höjd 54 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Skador, insektsangrepp

147492

2012-09-27