Dosa i silver
2012-09-13
147042
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DOSA, silver, sannolikt Tyskland 1700-tal, lock med reliefdekor, delvis med förgyllning, 5x6,5 cm
Lock med invändig spricka, inskription senare