Ljuskrona 1800-tal förgylld
2012-09-12
146958
| Klubbat belopp | 12 000 SEK |
| Utropspris | 15 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, för 18 ljus, höjd 120 cm