Gunnar Norrman etsningar
2012-09-12
146790
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
NORRMAN, Gunnar (1912-2005) (2): "Fjällsluttning" och sydländsk stadsbild, signerade och daterade 1948 resp 1951, 5/20 resp. 7/30, torrnål, 20x27,5 resp. 20x31 cm