Sabel
2012-09-27
146571
| Klubbat belopp | 8 600 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SABEL, svensk, för dragonofficer, 1800-talets första hälft, skålslipad klinga, svart läderbalja med 3 förgyllda beslag, längd 95 cm, portepé
2 små hack nära spesten