Hjalmar Grahn oljemålning
2012-09-20
146438
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GRAHN, Hjalmar (1882-1949): "Ovädret, Sandhamn", signerad och daterad Hj Grahn, utförd 1934 enligt text a tergo, olja på pannå, 33x41 cm