Ringar i 18 k guld granater
2012-09-08
146230
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RINGAR, 3 st., 18 k guld, varav 2 med granater och orientpärlor, 1800-tal, samt med röda fasetterade stenar stämplad 1915, ringstorlekar mellan 16,5-19 mm, total vikt ca 5 g
Några pärlor med slitage