Evald Kallstenius oljemålning
2012-09-07
146015
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
KALLSTENIUS, Evald (1898-1957): "Röda hällar, afton, Tjust", signerad och daterad 1934, olja på duk, 47x79 cm
Inköpt Gummessons konsthandel 1938