Värja
2012-09-27
145147
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 15 000 SEK |
VÄRJA, rysk, för ämbetsman, 1800-tal, klingan märkt Solingen, förgyllt mässingsfäste, svart läderbalja med mässingsbeslag, längd 75 cm