Fartygsstolar och bord

Fartygsstolar och bord
Fartygsstolar och bord
Fartygsstolar och bord
Fartygsstolar och bord
Fartygsstolar och bord
Fartygsstolar och bord
Fartygsstolar och bord
Fartygsstolar och bord
Fartygsstolar och bord
Fartygsstolar och bord

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

FARTYGSSTOLAR, 1 par, omkring 1900, mahogny på lejonfötter i gjutjärn, höjd 81 cm
BORD, på pelarfot, 1900-talets första hälft, mahogny, höjd 78, diameter 80 cm
PROVENIENS: Stolarna kommer, enligt uppgift, från en P&O Liner

145146

2012-09-30