Självspelande piano

Självspelande piano
Självspelande piano
Självspelande piano
Självspelande piano

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

AEOLIAN SJÄLVSPELANDE PIANO, omkring 1910, mahogny med blyinfattad dekor, märkt The Aeolian Company, New York, 88-toners system, inbyggd elektrisk kompressor, höjd 131 cm, cirka 120 rullar medföljer
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Smärre skador och justeringsbehov

144939

2012-09-30