Erik Tryggelin oljemålning
2012-09-26
144688
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TRYGGELIN, Erik (1878-1962): " I Rörstrandshagen, (Torsgatan), signerad och daterad 1904 (1953), olja på pannå, 18,5x24 cm