Fat 1700-tal
2012-08-18
143003
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, fajans, 1700-tal, dekor i form av blomsterknippen, målarsignatur CB (Carl Boivie), daterad 19/6-67, diameter 30 cm
Nagg och omfattande lagningar