Ellis Wallin oljemålning
2012-08-06
142179
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
WALLIN, Ellis (1888-1972): "En stor och två mindre båtar", signerad Ellis Wallin, daterad a tergo 1950, olja på pannå, 22x26,5 cm