Mosse Stoopendaal oljemålning
2012-07-11
140909
| Klubbat belopp | 8 000 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
STOOPENDAAL, Mosse (1901-1948): Sträckande sjöfåglar, signerad och daterad Mosse Stoopendaal 1931, olja på duk, 66x98 cm
Proveniens: Ett sörmländskt herrgårdshem