Urna porslin emaljfärger sen Qing dynasti
2012-07-10
140558
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
URNA, porslin, sen Qing-dynasti, 1800-tal, dekor i emaljfärger av drakar jagandes den brinnande pärlan, höjd 28 cm
Fotringsnagg, sprickor