Staffan Hallström Ingens hundar i Riksvapnet
2012-06-29
140130
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
HALLSTRÖM, Staffan (1914-1976): Ingens hundar i Riksvapnet, signerad, daterad SH -75, blandteknik över litografisk botten, 36 x 42 cm, 1 av 3 versioner,
LITTERATUR: Stig Johansson: Staffan Hallström, SAK 1980, jämför avbildad gouache sidan 65