Oljelampor
2012-06-28
139277
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
OLJELAMPOR, 2 st, troligen Iran/Irak, höjd 16-21 cm
Proveniens: Bengt Odhner, Ambassadör Teheran, Bagdad 1964-69 (Attaché Teheran, Bagdad 1947-50)
Den mindre med skador