Lenader Engström oljemålning
2012-06-19
139217
| Klubbat belopp | 8 400 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
ENGSTRÖM, Leander (1886-1927): Fjällandskap, påskrift och daterad på baksidan Leander Engström 1907, olja på duk fäst på pannå, 26x31 cm
Proveniens: Stora Kvaliten Stockholms Auktionsverk 1996-11-26 1085