Uppläggningsfat i porslin Qianlong famille rose
2012-06-15
138849
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose av blommor, delvis förgylld, diameter 32,5 cm
Slitage, nagg