Sven Erixon X:et oljemålning
2012-06-10
138181
| Klubbat belopp | 9 000 SEK |
| Utropspris | 12 000 SEK |
ERIXSON, Sven X:et (1899-1970): "Solnedgång, Söndrum", signerad och daterad Sven Erixon -49, olja på duk, 38x55 cm
UTSTÄLLD
Liljevalchs Konsthall 1961