Brudkista från Hälsingland
Klubbat för:
27 000 SEK
Arviointi
8 000 SEK
Kuvaus
BRUDKISTA, daterad 1803, Delsbo, Hälsingland, invändig inredning med dubbla läddikor, bemålad, höjd 53, 90x56 cm, nyckel och lås löst
Proveniens: Inköpt 1928 från Konstnären Bror Hillgren, Delsbo enligt medföljande not.
Kuntoraportti
138015
Päivämäärä:
2012-06-08