Målning 1800-tal
2012-06-01
136855
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
OIDENTIFIERAD MÄSTARE, omkring 1800, Heliga Birgitta, olja på duk på pannå, 23,5x9,5 cm,
Proveniens: Professor Johan Niklas Byström, Byströmska villan, Djurgården, Stockholm.