Märta Måås-Fjetterström "Bruna heden"
2012-05-29
136147
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
MATTA, Märta Måås-Fjetterström, "Bruna heden", formgiven 1931, rölakan, signerad MMF, tillverkad före 1942, 230x150 cm
Slitage, lagningar, hål, saknar frans