Stickert
2012-05-24
135803
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 11 000 SEK |
STICKERT, italiensk, för sjökadett, 1920-tal, klingan märkt Gilardoni Milano, klinga och balja numrerade 402, korsformat fäste med lejonhuvuden, kavelplattor av pärlemor, balja i mässing dekorerad med ankare, längd 33 cm