Sabel
2012-05-24
135748
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SABEL, tysk, 1900-talets början, för sjöofficer, klinga med etsad dekor, mässingsfäste dekorerat med krönt ankare, lejonkappa, där lejonet har ett rött och ett grönt öga, läderbalja med tre mässingsbeslag, längd 91 cm
skador på greppet