Gustav II Adolfs bibel

Gustav II Adolfs bibel
Gustav II Adolfs bibel

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GUSTAV II ADOLF BIBEL, Stockholm 1618, graverat titelblad, graverat porträtt på Gustav II Adolf, 2 graverade kartor och 2 graverade planscher. Skinnband utan spännen.

Skador, lagningar, titelblad och porträtt uppklistrade, senare band nött

134878

2012-05-19